środa, 30 stycznia 2013

Witajcie. Shamballa inspired.


Witajcie! Na tym blogu będę starała się wam przybliżyć jak wykonać różne akcesoria, czy ozdoby, samodzielnie. W moim pierwszym wpisie pokażę Wam jak wykonać bransoletkę inspirowaną bransoletkami firmy Shamballa Jewels.

Do wykonania takiej bransoletki będziecie potrzebować:
- kawałek sznurka, ja używam sznurek woskowany, tutaj akurat o średnicy 1mm, o długości ok. 30-35 cm.
- drugi kawałek tego samego sznurka o długości ok. 1,80-2m.
- koraliki, tutaj macie pełne pole do popisu, możecie używać koralików Swarovskiego, takich jakie używane są w bransoletkach Shamballa, ja akurat używam tutaj 5 koralików crackle o śr. 8mm.
- 2 koraliki do zakończenia bransoletki, w tym przypadku polecałabym koraliki o śr. max. 6mm
- przydatny będzie również klej, jakikolwiek z serii uniwersalnych. 

Zwykle zaczynam robić supełki zostawiając około 4 cm na regulację. Jak wykonać supełek: Krótszy sznurek jest podstawą bransoletki, na której będziemy tworzyć supełki. Na początku przekładamy dłuższy sznurek pod krótszym, tak żeby połowa dłuższego sznurka była dokładnie pod krótszym. Następnie  przekładamy prawą stronę dłuższego sznurka nad krótszym (aby ułatwić sobie zadanie możecie np. przykleić krótszy sznurek do blatu :)). 

Następnie lewą stronę przekładamy nad tą częścią, którą przekładaliśmy górą, później przekładamy ją pod sznurkiem bazowym i przeciągamy przez powstałą dziurkę. 
Oto co powinno powstać. Następnie musimy zrobić supełek w drugiej strony.
Sznurek z lewej strony przekładamy nad bazowym. Następnie sznurek z prawej strony nad przełożonym, pod bazowym i przez powstałą dziurkę. Zwykle robię około 30 supełków i wtedy zabieram się za przekładanie koralików. Między koralikami robię około 4 supełki. Gdy skończycie robić bransoletkę odpowiednią dla swojego nadgarstka zróbcie supełek na końcu, najlepiej dajcie tam odrobinę kleju, aby nic się nie rozwaliło :). 

Tak prezentuje się gotowa bransoletka. 
Pokażę Wam jeszcze jak wykonać regulację do takiej bransoletki. 
Na początku należy przełożyć mniejsze koraliki na końce bransoletki. Zakończyć je supełkiem. Następnie przez oba skrzyżowane końce robimy supełki takie jak wcześniej. Około 7 powinno wystarczyć. 

Mam nadzieję, że wystarczająco przybliżyłam Wam jak wykonać taką bransoletkę. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do komentowania. Pozdrawiam :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz